Lufthansa

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 09 Мар 2020 17:11

Обновили са ПДФ-а на хартиената книжка с разписанието си - http://dl-oim.de/download/LH_Timetable_en_2020.pdf

За съжаление четвъртият FRA преди обед наистина отпада, оставаме си със сутрешния и обедния, както и с вечерния в делнични дни. При MUC няма промяна - 3xdaily; от Виена мисля че също - сутрешният, обедният и вечерният са всеки ден, от понеделник до четвъртък също и OS805/6, а сряда четвъртък петък и неделя - и късният OS793/4.

С Eurowings в момента не съм сигурен как стоят нещата, но за лятото DUS ще е три пъти седмично, а STR - два
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 29 Сеп 2020 22:16

Забавно е да се види как корона-вирусът се използва за оправдание да се режат разходи:

- "Луфтханза" веднага спря бордното списание - сигурно щото то предава вируса, а инструкцията за безопасност (която настоятелно ни съветват да прочетем при всеки полет) - не. Кетърингът явно също е много опасен, но само в Economy - бизнес-класата продължава да получава по нещо за дъвчене, докато останалите пътници - само сокчета. Но пък проблемът със стачката на LSG някакси отпадна от само себе си. Когато се обслужва машина в София, виждам 5-6 баби с прахосмукачки да влизат в салона, но нито една с дезинфектант - що ли е така (но пък иначе, "всички противоепидемични мерки" - с натъртване на "всички")?

- Австрийците също са под немския ботуш, но по техен си начин. Бордно списание всъщност имат, но трябва да си поискате изрично при качването (иначе стои скрито нейде над главите на бизнес-класата). Кетърингът от "meal за бизнес класа и snack за икономичната" бързичко се е превърнал в "snack за бизнес класата и нищо за останалите"; както споменах другаде, кенчетата с бира явно са най-опасните, защото са напълно премахнати - но пък бутилките с вода и сок, предавани от стюард на стюард без ръкавици, явно не са никак рискови.

(- За да не остане по-назад, Националният с радост съобщава на всички, че и при него кетъринг няма - а-ха да прозвучи по уредбата "имаме удоволствието да си спестим разходите за сандвича и кафето".)

А, и за да е пълна простотията, вече не само се качваме на групи (от което единственият резултат е, че за група 5 никога не остава място в багажниците, дори и за седящите на аварийните изходи - а скоростта на обръщане на машината зависи много повече от сто други неща, като оправността на наземния оператор), но вече и слизаме на групи, т.е. по редове - и вместо за 7-8 минути, сега слизането на 200 души вече отнема към 15; ако ви е важно да слезете бързо, сядайте напред.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 03 Дек 2020 11:14

До София полетите гледам , че като цяло минават към Lufthansa Cityline , т.е E190/CRJ9. И това всъщност е Франкфурт , от Мюнхен почти не виждам полети :(
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 04 Дек 2020 01:44

Ми то си няма. Виж таблото на MUC и ще ти стане ясно. Оставени са само десетината машини на Cityline там плюс тактовия график с Франкфурт на A319 и 2-3 полета до САЩ за цвят. Реално Ханзите работят само с един хъб, което си е икономия за тях. И да имаше полет до Мюнхен, оттам връзки - йок.

Но пък ако CRJ идва по-често, това си е бонус за пътниците. Откак австрийците пенсионираха Фокерите, CRJ остана един от малкото кефещи модели в Европа в своя клас. Макар че и на тях краят им е ясен...
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 05 Дек 2020 14:02

И аз много харесвам CRJ, преди няколко години летях с него до Люксембург :)
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 05 Юли 2021 23:12

Една от любимите ми машини се завръща (дано!)

https://simpleflying.com/lufthansa-airb ... 00-return/
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот mistoffelees » 23 Окт 2021 15:37

Малко свежо инфо за бъдещите пътници на "Луфтханза":

- Това с "атомните" сандвичи най-после е загинало (така и не разбрах как е възможно близо 10 години да храниш пътниците си с точно три вида сандвичи) - ура! Загинало е и недуразумението "suess oder salzig" (онова с крекерчетата и бисквитките, дето замени садвичите в един момент). Няма сокчета, кафе и пр. глезотии - само минерална вода се раздава в бутилки (бизнес-класата всу още я хранят с нещо, но то и преди не беше кой-знае какво, та сега сигурно е хептен символично).

- Хубавото на горното е, че безкрайното влачене на колички из салона вече го няма. Дългучите като мен, дето предпочитат да седят откъм коридора, вече могат по-спокойно да си протягат краката там :)

- Появило се е платено бордно меню - няколко вида сандвичи, ядки и десертчета плюс вино, бира и безалкохолни. Като цяло е постничко. Сандвичите са на dean&david, които имат и заведение на Т2 в Мюнхен. Не че са лоши, но далеч от класата на Do&Co, примерно (привет, "Търкиш еърлайнс"!). На "Луфтханза" обаче никога няма да им стигне акълът за тях. За сравнение, подобно платено меню има при Swiss (които са под същата шапка), но то е поне два пъти по-разнообразно.

- Бордното списание мина под ножа още в началото на пандемията - "временно", естествено (за да не се предавала заразата през него - чунким не карат всички пътници да отварят safety картата, за да видят къде са аварийните изходи и пр.), за да не се завърне никога. Жалко за него, не беше чак толкова ужасно.

- "Луфтханза" съвестно следват правилото "икономията е майка на мизерията". На собствения им хъб в Мюнхен, където основната сграда на T2 на 1/3 празна, а целият ѝ сателит е на практика затворен, техните полети масово се облужват на автобуси. Това едно време се правеше единствено и само за CRJ по понятни причини. Сега се прави и за Ембраерите на Доломити, и често за собствените А320 на "Луфтханза". Имайте го предвид, ако сте свикнали да разчитате на късите времена за трансфер в Мюнхен - изяждат се поне още 15 минути спрямо слизането на ръкав от предната част на салона. Отделно спорен е въпросът при масовото "позеленяване" на западняците, колко точно екологично е два автобуса да вътрят двигатели по половин час и повече за всеки полет.
mistoffelees
най-спотър
 
Мнения: 355
Регистриран на: 18 Яну 2015 19:10

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 21 Юли 2022 18:48

Според вас възможно ли е полет, който е анулиран , в статус на резервацията да седи все още като че да е ОК? Имам резервация за септември за LH1431 и изведнъж изчезна от сайта , проверих го няколко часа преди това и не ми изглеждаше разпродаден, а по телефона от Луфтханза ми казват това. Интересното е, че и LH1430 не фигурира, и ситуацията е същата за този ден за предните седмици..

Просто имам чувството че си е анулиран, но някак още не са го отразили навсякъде и затова не получавам мейл че има промяна, не знам дали е възможно
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот amcho » 22 Юли 2022 16:53

alex_2 написа:Според вас възможно ли е полет, който е анулиран , в статус на резервацията да седи все още като че да е ОК? Имам резервация за септември за LH1431 и изведнъж изчезна от сайта , проверих го няколко часа преди това и не ми изглеждаше разпродаден, а по телефона от Луфтханза ми казват това. Интересното е, че и LH1430 не фигурира, и ситуацията е същата за този ден за предните седмици..

Просто имам чувството че си е анулиран, но някак още не са го отразили навсякъде и затова не получавам мейл че има промяна, не знам дали е възможно


Твърде възможно е да е анулиран и още да не е актуализиран. Това е последната инфо за анулациите за юли и август:

https://aeroroutes.com/eng/220718-lhaug ... =lufthansa

А като влезнеш в сайта на ЛХ, позволява ли ти да правиш модификации по резервацията?
There's always a reason to fly...

Изображение
Аватар
amcho
супер спотър
 
Мнения: 1829
Регистриран на: 31 Дек 2007 18:03
Местоположение: По света у и нас

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 23 Юли 2022 18:37

amcho написа:
alex_2 написа:Според вас възможно ли е полет, който е анулиран , в статус на резервацията да седи все още като че да е ОК? Имам резервация за септември за LH1431 и изведнъж изчезна от сайта , проверих го няколко часа преди това и не ми изглеждаше разпродаден, а по телефона от Луфтханза ми казват това. Интересното е, че и LH1430 не фигурира, и ситуацията е същата за този ден за предните седмици..

Просто имам чувството че си е анулиран, но някак още не са го отразили навсякъде и затова не получавам мейл че има промяна, не знам дали е възможно


Твърде възможно е да е анулиран и още да не е актуализиран. Това е последната инфо за анулациите за юли и август:

https://aeroroutes.com/eng/220718-lhaug ... =lufthansa

А като влезнеш в сайта на ЛХ, позволява ли ти да правиш модификации по резервацията?


Успях да си сменя мястото, но не ми дава примерно ако поискам ъпгрейд в бизнес класа (което донякъде се връзва с това, което ми казват по телефона, че е fully booked, но някак не го вярвам).. всъщност ще се прекачвам и за Люксембург, и този полет също го няма, тоест и LH398, и LH399, който би трябвало на следващата сутрин да се върне LUX-FRA. Силно се съмнявам общо 4 полета изведнъж да са разпродадени..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот alex_2 » 28 Юли 2022 22:53

Update: никой не ме е уведомил за нищо, но вече като вляза в резервацията и пише, че има анулация, и съм rebooked-нат за по-ранни полети.
А от кол центъра и двата пъти като звънях миналата седмица , ми казаха да не се притеснявам, просто били fully booked полетите
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Lufthansa

Мнениеот Big G » 07 Яну 2024 16:25

Discover Airlines е новата развлекателна авиокомпания на Lufthansa Group.
Eurowings Discover се превръща в Discover Airlines
Научете повече за Discover Airlines https://www.discover-airlines.com/en/discover-airlines/
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: Lufthansa

Мнениеот epetkov » 07 Яну 2024 22:38

Big G написа:Discover Airlines е новата развлекателна авиокомпания на Lufthansa Group.


Когато в кошницата си имаш няколко авиокомпании, едната можеш да си позволиш да бъде и за развлечения!
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Lufthansa

Мнениеот epetkov » 06 Фев 2024 00:23

Big G написа:Discover Airlines е новата развлекателна авиокомпания на Lufthansa Group.
Eurowings Discover се превръща в Discover Airlines
Научете повече за Discover Airlines https://www.discover-airlines.com/en/discover-airlines/


В темата за летище Бургас бях писал, че Discover ще летят до Бургас от Франкфурт. Същото ще правят и до Варна
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Авиация + Авиационни новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта