Исландия

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Исландия

Мнениеот alex_2 » 01 Мар 2019 23:33

Здравейте! Не открих подобна тема, затова създавам нова. Все повече ми се ходи до Исландия, за да видя северното сияние, което е изключително интересно и красиво явление. Доколкото разбрах от познати, които са ходили, се наблюдава между септември и март, когато дните са по-къси, та вече си правя планове за тази зима да го посетя :)

Виждам обаче, че с полетите от София до Рейкявик нещата са сложни - директни разбира се няма, но и с прекачване опциите са доста малко и то скъпи (950 лева Луфтханза ;) )

Моля ви, дайте идеи - аз по принцип по всяка вероятност в края на ноември ще ходя до Виена, така че единият вариант (и не особено скъп на фона на всичко останало) е Уиз Еър от Виена до Рейкявик, но ако някой е ходил, ще съм благодарен да даде съвет, а и не само за полетите - за хотел, за дни престой, дали е подходящо време и т.н...

Мерси предварително! :)
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Исландия

Мнениеот karadzhoff » 02 Мар 2019 02:43

А защо точно Исландия си решил? Има ли друга причина освен сиянието? То може да се наблюдава и от Норвегия, а там вероятността за удобни полети май е по-голяма.

Иначе страхотна дестинация, със сигурност ще се заслужава. Желая успех.
Аватар
karadzhoff
супер спотър
 
Мнения: 1297
Регистриран на: 20 Юни 2005 22:01
Местоположение: Varna City

Re: Исландия

Мнениеот bratanov » 04 Мар 2019 22:56

Аз ходих в Исландия през май 2014, някъде в темите имам качени снимки от престоя там. Тогава един приятел от вече бившата AIR VIA летеще за WOW и имах възможност да отида. През лятото почти няма нощ, в 10 вечерта слънцето все още грее, северното сияние до колко знам се набюдава в зимните месеци, но през лятото има доста фестивали, има и доста места да се обиколят, водопади ,гейзери, синята лагуна; ние за 2-3 дена навъртяхме близо 7-800 км като си мислех че е едно малко островче. Цените са като за остров особено алкохола защото почти всичко е внос. В Рейкявик има доста заведения и нощен живот, то какво друго да се прави. Ами намираш си удобни връзки с нискотарифните и така. Има доста възможности да си вземеш кола под наем, за нас българите с лична карта не ти трябва да носиш паспорт. Ами това е в общи линии от моя скромен опит. Успех.
Изображение
Аватар
bratanov
спотър
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Авг 2013 01:37
Местоположение: Toronto. ON


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта