Начало
    Информация
     Новини
     Статии
    Снимки (photos)
    Справочник
    Форум (forum)

Търсене в сайта...


Aero

LiveATC


eXTReMe Tracker










BGspotters.net

Промени в лятното разписание на летище София
: 10.03.2010, : 5477

На 28 Март влиза в сила лятното разписание на редовните полети. Следните промени в разписанието на авиокомпаниите, летящи от и до София, се базират на заложените в Amadeus CRS полети.

Cimber Sterling откриват новата линия Копенхаген-София още на 28ми март. Полетът е с честота два пъти седмично – в четвъртък и неделя и ще се изпълнява от Boeing 737-700.

Aerosvit за първи път ще лети до София с Embraer ERJ145, като в началото на периода ще добавят трета, а от 6 Юни и четвърта честота. Така през лятото полетите от Киев ще се изпълняват в понеделник, сряда, петък и неделя.

Линиите на Lufthansa няма да претърпят сериозни промени. Следобедният полет от Мюнхен вече ще се изпълнява от Augsburg Airways, но пак с Embraer 195. По линията до Дюселдорф е заложен CRJ 900 на Eurowings всеки ден без събота.

Austrian Airlines ще добавят още един полет с нощувка в София, който ще оперира всеки ден без събота вечер/неделя сутрин. С това полетите им до София стават 25 седмично, а машините, които са заложени по тези полети са Fokker 70, Fokker 100, Airbus A319/320/A321, Boeing 737-600/700.

Olympic Air ще премахнат полетите си във вторник и събота вечер, както и в неделя сутрин. Другата гръцка компания – Aegean ще летят ежедневно Атина-София, а в четвъртък полетите ще са два.

Alitalia спират полетите си от Милано до София. Паралелно с това Bulgaria Air открива самостоятелен полет по линията.

Вечерните полети на Malev от Будапеща ще се изпълняват всеки ден без неделя. Обедните полети остават без промяна.

British Airways добавя осма честота от началото на Май с нощния полет от Хийтроу на А320.

Aeroflot продължават да летят ежедневно до София, но вместо А321 линията ще се обслужва от А319.

Swiss International Air Lines отново преминават към ежедневни полети.

Germanwings ще летят три пъти седмично от Кьолн/Бон – в понеделник, сряда и петък.

Полетите на Hamburg International от Берлин (Шьонефелд) ще бъдат поети от Bremenfly с Boeing 737-400 от средата на април два пъти в седмицата – понеделник и петък.

Обзорът е изготвен с любезното съдействие на Димитър Митов от агенция D.A. Travel.